• Hotel Epinal - Bitola,
  • Marshal Tito bb 7000 Bitola
  • Republic of Macedonia
  • tel.: +389 47 224 777
  • fax: +389 47 224 778
  • e-mail: reservation@hotelepinal.com

Restaurants

Модерно дизајнираниот ресторан "Градска Кафеана" Ви нуди прекрасни јадењa за бизнис ручеци, романтични вечери, закуски пред и по одење на театар и специјални прилики. Прекрасната атмосфера е надополнета од храната која е одлична, а персоналот е извонреден.

Ресторанот "Градска Кафеана" Ви нуди широк спектар на избор: целосно a la carte мени, сезонски специјалитети, избор на морска храна, современи интернационални и македонски менија со висок квалитет, а винската листа се издвојува со над триесет внимателно одбрани вина.

Picture
Picture

Во текот на летото можете да уживате во пријатна вечерна атмосфера на терасата. Без разлика дали планирате скромна приватна вечера, вечерен танц, свадба, или пак некој коктел со друштво, нашиот тим ќе обезбеди да имате успешен настан со својата внимателна организација, совет и внимание на деталите.

Извонредниот квалитет на храна и импресивниот избор на деликатеси ќе го направат Вашиот појадок, ручек или вечера вистинско задоволство.