• Hotel Epinal - Bitola,
  • Marshal Tito bb 7000 Bitola
  • Republic of Macedonia
  • tel.: +389 47 224 777
  • fax: +389 47 224 778
  • e-mail: reservation@hotelepinal.com

Hotel Sirok Sokak

new Познатата улица "Широк Сокак" во градот Битола конечно доби "Широк Сокак"!

Во срцето на амбиентот на улицата "Широк Сокак", според традицијата, кога сите значајни настани се случувале во Битола, се наоѓа хотелот "Широк Сокак" кој работи како анекс на познатиот хотел "Епинал".

Многу познати патници и писатели ја опишале убавината и среќните моменти на улицата "Широк Сокак". Тие уживале во градот и амбиентот кои што може да се почувствуваат сè до срцето на овој град.

Улицата "Широк Сокак" буди спомени од минатото, надежи за иднината и таа е прекрасно монументално сведоштво на сите настани што се случуваат само овде, во градот под планината Пелистер.

Неодамна, убавината на оваа позната амбиентална улица беше разоткриена со хотелот "Широк Сокак".

Хотелот "Широк Сокак" има 22 соби комплетно реновирани и опремени по најсовремени стандарди, задржувајќи го гламурот што го има Хотел "Епинал". Собите се опремени со сопствена бања, клима уред, кабловска телевизија, безжичен интернет и други погодности кои ќе го направат Вашиот престој удобен. Хотелот располага со сопствен паркинг простор за околу 100 автомобили, мини лоби бар само за гостите на хотелот и рецепцијата работи 24 часа. Може да нарачате појадок или да ги користите услугите на "Спа центар Епинал", како базен, сауна, парна бања, масажа, фитнес или солариум во хотел "Епинал" за некој дополнителен трошок.

Гламурот и луксузот на хотелот "Широк Сокак" е поврзан со највисоките стандарди на услуги и квалитет кои ги има хотел "Епинал".

Цените и понудите се за сечиј џеб! Добредојдовте!

Picture Picture